neofolic aktywny folian suplement diety z Quatrefolic

neofolic™ aktywny folian

Suplement diety opaty na folianie Quatrefolic™ będącego solą glukozaminy (6S)-5-metylotetrahydrofolianu, czyli bioaktywnym folianem IV generacji. To innowacyjny folian, który jest rozwiązaniem na wszystkie niedoskonałości poprzednich trzech generacji folianów. 

Neofolic jest folianem „aktywnym”, co oznacza że jest on biodostępny dla każdego organizmu, bez względu na możliwe problemy z aktywnymi polimorfizmami.

Neofolic folian Quatrefolic IV generacji

Stosując neofolic, podajemy folian „gotowy” do wykorzystania przez organizm, bez konieczności przekształceń, dzięki czemu nie narażamy się na potencjalnie szkodliwe skutki podawania syntetycznego kwasu foliowego.

Najważniejsze korzyści suplementacji neofolic:

folian „gotowy” do aktywności w organizmie, bez obaw o możliwe ograniczenia metaboliczne.

ograniczone ryzyko zwrotnego krążenia we krwi niezmodyfikowanej postaci kwasu foliowego i możliwych konsekwencji takiej sytuacji

folian o biodostępności wyższej o 10% od folianów III generacji

lepsza rozpuszczalność w wodzie wykazana przez neofolic w odniesieniu do soli wapniowej

glukozamina, jako sól (6S)-5-metylotetrahydrofolianu, nie pochodzi ze źródeł zwierzęcych i produkt nadaje się do spożycia wegetariańskiego.

Łatwa i przyjazna dla pacjentów forma - tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej.

Quatrefolic®, jak substancja wykorzystywana w preparacie neofolic™, był przedmiotem obszernych i istotnych badań biologicznych i toksykologicznych, które udowodniły bezpieczeństwo i tolerancję preparatu.

Preparat posiada szereg certyfikatów bezpieczeństwa: GRAS (generalny recignized as safe), tytuł NDI (New Dietary Ingredient) przyznawany przez FDA, pozytywną opinię EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności), certyfikat Halal i Certyfikat koszerności. 

Firma Gnosis przeprowadziła kilka badań in vitro i in vivo, takich jak mutagenność, genotoksyczność i ostra toksyczność Quatrefolic®, a produkt spełnił wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

Rozpuszczalność wodzie

Jest to ważna cecha, zważywszy na fakt, że organizm ludzki składa się w ogromnej większości z wody. Wysoka rozpuszczalność neofolic w wodzie, to łatwiejsza i szybsza dostępność dla organizmu.

Suplement diety nefolic™ jest rozpuszczalny w 100 razy mniejszej ilości wody, niż sól wapniowa. Preparat nefolic™ jest lepiej wchłaniany przez komórki błony śluzowej, dzięki czemu łatwiej dostaje się do krwi, co poprawia biodostępność substancji. 

Wysoka rozpuszczalność w wodzie neofolic wynika z 2 cech Quatrefolic zawartego w nefolic™:

  1. glukozaminy, jako środka powodującego tworzenie soli
  2. Amorficznej struktury chemicznej preparatu

Stabilność

Neofolic wykazuje długotrwałą stabilność chemiczną, co jest gwarancją niezmienionej czystości i odpowiedniej zawartości substancji w preparacie, nawet po wielu miesiącach. Umożliwia to łatwe przechowywanie i transport preparatu.

Poziom pH neofolic po rozpuszczeniu jest neutralne, co zapewnia większą stabilność cząsteczki, chroniąc ją przed degradacją hydrolityczną.

Bezpieczeństwo

Quatrefolic®, jak substancja wykorzystywana w preparacie neofolic, był przedmiotem obszernych i istotnych badań biologicznych i toksykologicznych, które udowodniły bezpieczeństwo i tolerancję preparatu.

Preparat posiada szereg certyfikatów bezpieczeństwa: GRAS (Generally Recognised As Safe), tytuł NDI (New Dietary Ingredient) przyznawany przez FDA, pozytywną opinię EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności), certyfikat Halal i Certyfikat koszerności.

Firma Gnosis przeprowadziła kilka badań in vitro i in vivo, takich jak mutagenność, genotoksyczność i ostra toksyczność Quatrefolic®, a produkt spełnił wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

NeoFolic Suplement diety Quatrefolic®

30 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej

Dawkowanie

1 tabletkę dziennie umieścić w jamie ustnej, gdzie ulegnie rozpuszczeniu. Następnie zawartość połknąć. W razie potrzeby rozpuszczoną tabletkę można popić wodą.

Zawartość

30 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej. Zawiera substancje słodzące. Ilość netto: 12 g. Każda tabletka: 400 mg

Składnik

Dzienna dawka (1 tabletka)

%RWS

Aktywny Folian Quatrefolic®
400 μg
200

Uwagi

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji spożycia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Ważny jest zrównoważony sposób odżywiania oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Nadmierne spożycie może wywołać efekt przeczyszczający